Obec Malé Výkleky
Malé Výkleky

Informace o platbě poplatku za SKO, popelnici a psa na rok 2024 zde:  obecni-urad/poplatky

Setkání rodáků, občanů a přátel obce Malé Výkleky

Dne 10.6.2023 se na hřišti v Malých Výklekách uskutečnil po 7 letech sraz rodáků, občanů a přátel naší vísky.

Dne 10.6.2023 se na místním hřišti konalo setkání rodáků, občanů a přátel obce Malé Výkleky.

Přípravy na akci započaly již v lednu letošního roku, kdy jsme se poprvé sešli , abychom akci naplánovali. Stužky, pozvánky, fotograf, stany, občerstvení... Samotné přípravy na den D byly již od pátku 9.6., kdy na hřišti vyrostly stany a pomalu se vše chystalo.

V sobotu ráno to vypadalo na déšť, ale nakonec se nám počasí umoudřilo a nad Malými Výkleky vyšlo slunce a doprovázelo nás po celý den.

Oficiální začátek akce byl od 14:00, kdy se začali sjíždět rodáci , občané i naši přátelé. Od 14:30 jsem pak měla krátké úvodní slovo a proběhlo slavnostní představení našich  nových symbolů  znaku a vlajky obce.  Následovalo pěvecké vystoupení sboru Hvězdičky ze ZŠ Vápno pod vedením paní učitelky Dvořáčkové. Po pěveckém vystoupení nám zatančila děvčata pod vedením lektorky paní Pokorné.  Poté o historii obce povyprávěl rodák pan Libor Ouzký. Před čtvrtou hodinou jsme se společně vyfotografovali.  Od  16:00 byla  k nahlédnutí otevřena ZŠ Vápno a MŠ Malé Výkleky. Bylo tak možné zavzpomínat si na školní léta i léta strávená ve školce.

Volná zábava pak pokračovala až do večerních hodin, kdy nám k poslechu i tanci hrál pan Ivan Novotný.

Všichni měli možnost vyplnit pár jednoduchých otázek týkajících se obce Malé Výkleky. Vyplněním otázek a  vhozením do losovací bedny se pak stali adepty na výhru v podobě půllitrů, hrnků, tašek, magnetů nebo kšiltovek s obecním znakem.

Někteří na hřišti vydrželi až do bílého rána.

Akce se zúčastnilo 71 rodáků + děti , celkově byla akce vydařená, odhadem mohlo místní hřiště ten den navštívit kolem 200- 250 lidí.

Byl to prostě super den s Vámi.
Za všechny, kdo se na akci podíleli přeji jen to dobré, hlavně pevné zdraví všem a za 5 let se budeme těšit na setkání :-).
DĚKUJEME, že jste dorazili. ❤

Poděkování:
Moc děkuji všem, kdo pomáhali s přípravami, na samotné akci, s úklidem- jste úžasní. Opravdu si toho moc vážím. To, že to celé klaplo byla hlavně Vaše zásluha. ❤

Děkuji ELBA Čechy za možnost zapůjčení stanů a posezení na akci a Karlovi, za to že vše zařídil. Také děkuji sousedům z Chýště za zapůjčení pivních setů.

Děkuji dětem a učitelce Dvořáčkové za pěvecké vystoupení, holkám a paní lektorce Pokorné  za super tanec. Paní ředitelce Školníkové za možnost nahlédnout do školy. Paní ředitelce Bogdanové ze školky, že i tam jsme mohli nakouknout a zavzpomínat tak na dětská léta.
Děkuji všem ženám za výborné sladké pohoštění. Děkuji za krásné květiny na stoly.
Panu Ouzkému za přednes o historii obce a panu Hartmanovi za vzpomínky, které sepsal. Děkuji za poskytnuté fotografie všem a možnost zveřejnění.
Děkuji Zmrzlina z Labské Chrčice https://www.facebook.com/profile.php?id=100082750688623 , že přijeli a připravili nám výbornou zmrzlinu.
Děkuji fotografce Věra Čermáková https://www.facebook.com/cermakovafotografie za to, že nám vyrobila krásné ceny https://www.facebook.com/GOBUprint a že přijela a celý ten den nám nafotila.
Děkuji Adamovi Hafiz  za to, že nám tak hezky hrál. Večer pak otěže převzal Ivan Novotný a i jemu děkuji za super pecky, večer se tančilo o 106 .

Snad jsem na nikoho nezapomněla.

Závěrem děkuji i rodině za jejich pomoc a za to , že to semnou před akcí  vydrželi. :-D

Jaroslava Smolíková , starostka obce Malé Výkleky

Datum vložení: 18. 6. 2023 9:38