Znak obce:
„V zeleném štítě mezi dvěma stříbrnými sekerami na zkřížených zlatých topůrkách a pětkrát stříbrno-zeleně vlnkovitě dělenou vlnkovitou patou zlatý vykořeněný pařez.“
Vlajka obce:„List tvoří sedm vodorovných pruhů, střídavě zelených a bílých, v poměru 10:1:1:1:1:1:1. V žerďové polovině horního pruhu pod dvěma bílými sekerami na zkřížených žlutých topůrkách žlutý vykořeněný pařez. Poměr šířky k délce listu je 2:3.“
Archivní průzkum nepotvrdil existenci vlastního pečetního znamení obce. V Indikační skicách Stabilního katastru z roku 1841 není pečeť obce doložena, když zde spatřujeme pouze nezřetelné otisky vrchnostenských pečetí panství Chlumec, k němuž ves před konstitucí obecního zřízení patřila. Stejně tak absentuje doklad o existenci pečeti také v Eichlerově topografické sbírce z 1.poloviny 19.století v Archivu Národního muzea v Praze.
Při nemožnosti navázat na historickou obrazovou pečeť obce počítá návrh znaku především s figurami odkazujícími na název obce a na její historické a geografické charakteristiky. Význam jednotlivých znakových obecných a heroldských figur je přitom následující:
1- Obecná (tj. z reality převzatá a heraldicky jednoduše stylizovaná) figura vykořeněného pařezu, variantně doplněná dvojící zkřížených seker představují tzv. mluvící znamení.
Co je to mluvící znamení ?
O mluvícím znamení hovoříme v heraldice tehdy, odkazuje-li znaková figura na jméno nositele znaku. Mluvící znamení v obecním znaku může mít např. stejný slovní základ se jménem obce, nebo může jít o figuru, která vystihuje název obce nebo vyjadřuje jeho skutečný původ. Mluvící znamení poukazuje na jméno obce buď přímo, nebo takříkajíc šifrovaně a to skrze heraldickou metaforu.
V toponomastické literatuře (Antonín Profous, Místní jména v Čechách, IV.díl, 1957) nacházíme následující vysvětlení původu jména obce Malé Výkleky: „V 2.členu jm. Výkleky je činitelské jméno od slovesa klekati, jako ve jm. Tukleky …. Sloveso vyklekati je v stč.: chtějíc sobě lakomí obroky vyklekati … Mor.j,. Výkleky vysvětluje Černý-Váša … ze základu klek-, který je v mor. dial. slově kľek ‘křivý strom‘ …“ Zdá se, že právě tato druhá verze výkladu dává určitý smysl, zvláště přihlédneme-li k vysvětlení podobně znějícího názvu „Kluk“, které podle stejného autora znamená tolik, co „pozemek nezkopaný, na kterém jsou ještě kluky, tj. pletiva kořenů …“ Jméno Výkleky tedy nejspíše má význam místa, kde již celkově proběhlo klučení, tzn. že se jedná o osadu na místě vyklučeném, na němž již došlo k odstranění pařezů sekerou, pilou a potahem a místo je tak způsobilé pro založení obydlí a polností. Tuto hypotézu podporuje skutečnost, že v případě obce Malé Výkleky se jedná o ves nověji založenou (když první zmínka se udává v roce 1521).
2- Heroldská figura vlnkovitého dělení štítu v podobě pětkrát vlnkovitě dělené vlnkovité paty štítu, v barvě vody (tedy modré nebo stříbrné, resp. bílé) vykresuje Malé Výkleky jako malebné místo s několika menšími rybníky.
Čerpáno z textu návrhu znaku a vlajky obce Malé Výkleky od Mgr. Jana Tejkala